W sklepach z częściami do samochodów ciężarowych można kupić nie tylko elementy zawieszenia, silnika czy układu hamulcowego, ale również akcesoria TIR. Wśród nich znajdują się m. in. produkty pozwalające zmodyfikować nieco wygląd ciężarówki. Dla jednych jest to fanaberia, inni zaś chętnie korzystają z takiej możliwości.

Praktyczna ozdoba?

Zasłonki dobrane kolorystycznie do tapicerek lub specjalne dywaniki dodają z pewnością nieco bardziej przytulnego charakteru wnętrzu kabiny. A ponieważ kierowca spędza w trasie długie dni, przez co samochód ciężarowy staje się jego drugim domem, nie warto z takich ozdób rezygnować. Oczywiście spełniają one również funkcję praktyczną. Podczas postoju sprawdzą się doskonale, aby uchronić wnętrze kabiny przed nadmiernym nagrzewaniem i zapewnić intymność w trakcie odpoczynku. Dla kierowców nocujących w tirze będzie to bardzo ważne. W sklepach z częściami do ciężarówek znaleźć można ponadto specjalne półeczki przeznaczone do mocowania w kabinach różnych modeli tirów. Przydadzą się do podpisania dokumentów czy chociażby odstawienia kubka z kawą.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Akcesoria TIR to nie tylko produkty, które znajdują zastosowanie wewnątrz kabiny. Wśród tego typu asortymentu znaleźć można również wyposażenie pozwalające nieco poprawić komfort pracy kierowcy, ale też zapewnić większe bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem są dodatkowe lustra zwiększające widoczność w martwym polu oraz specjalne czujniki parkowania. Dzięki nim kierowca może precyzyjnie zaparkować, ale też zostanie w porę ostrzeżony przed znajdującymi się tuż obok ciężarówki pieszymi, rowerzystami, barierkami czy innymi przeszkodami. Ciekawym rozwiązaniem jest też osłona przeciwsłoneczna, która montowana na kabinie zapobiega jej nadmiernemu nagrzewaniu się, a przy tym skutecznie chroni przed oślepieniem kierowcy. Tego typu akcesoria dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiedni model do swojego samochodu ciężarowego.