Części w samochodach ciężarowych – podobnie jak w każdym często eksploatowanym pojeździe – stopniowo się zużywają, aż przychodzi pora na ich wymianę. Niektórzy szukają odpowiednich produktów w sklepach stacjonarnych, inni zaś wolą hurtownie – również te internetowe. Gdzie szukać części do tirów i jak je kupować, aby nie wydać majątku?

Stacjonarnie czy przez Internet?

Wiele osób decyduje się na zakupy w sklepie stacjonarnym ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak wiedzieć, że obecnie sklepy działające w Internecie bardzo dbają o dobrą opinię wśród klientów, dlatego czas oczekiwania na zakupione części jest zwykle krótki, a w razie jakiejkolwiek pomyłki sprzedawca szybko poprawia swój błąd dosyłając odpowiedni produkt. Warto sprawdzić ofertę tego typu placówek, ponieważ może okazać się, że ceny są w nich nieco niższe i nawet po opłaceniu kuriera taka transakcja opłaca się bardziej, niż zakupy w sklepie stacjonarnym. Oczywiście wiele zależy też od tego, jak dużo czasu można poświęcić na naprawę. Jeśli części do tira są potrzebne „od ręki”, aby nie powodować przestojów w firmie transportowej, lepiej jest zapłacić nieco więcej i móc od razu przystąpić do usuwania usterki.

Dobrze zaopatrzony magazyn i fachowa obsługa

Im lepiej jest zaopatrzony sklep, tym większa szansa, że siłownik hamulcowy, siłownik podnoszenia kabiny lub inne części do samochodów ciężarowych będą dostępne bez konieczności oczekiwania na dostawę. Nie mniej istotne jest też fachowe doradztwo sprzedawcy. Zdarza się, że tańszy zamiennik nie odbiega pod względem jakości od oryginalnego produktu oznaczonego logo marki samochodowej. Trzeba jednak wiedzieć, które z nich są solidne i nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie. Sprzedawca, który potrafi doradzić kiedy można zastosować zamiennik, a kiedy lepiej pozostać przy częściach oryginalnych będzie więc ogromną pomocą i warto u niego zamawiać elementy zawieszenia, układu hamulcowego i inne części montowane w ciężarówkach.

Więcej znajdziesz na esklep.star-hurt.pl